Ситуація із захворюваністю на коронавірус у краї залишається складною та дуже небезпечною

Ситуація із захворюваністю на коронавірус у краї залишається складною та дуже небезпечною

Ситуація із захворюваністю на коронавірус у краї залишається складною та дуже небезпечною. Щодня до госпітальних баз доправляють більше сотні недужих буковинців.

Про це під час брифінгу заявив голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук. 

- Передчасно зараз транслювати емоцію, що небезпека позаду. Говорити про різке покращення не маємо поки підстав. Разом із тим, за останні три тижні фіксуємо стабілізацію ситуації, – пояснив голова ОДА.

За його словами, найвища захворюваність на COVID-19 зараз на Вижниччині, а також у Чернівцях. Однак у районі справи за останній тиждень покращилися, кількість недужих зменшилася на 40%, а у Чернівцях навпаки – зросла на 24%. Тож здолати епідемію можна лише завдяки дотриманню обмежень та соціальній відповідальності, наголосив Сергій Осачук.

Складною залишається ситуація і на Сокирянщині, тут суттєво заповнена місцева лікарня, тому недужих із району доправлятимуть до інших медичних закладів.

– Упродовж минулих тижнів і місяців загалом ми розгорнули майже 2500 ліжок для лікування хворих на COVID-19. Нині майже 54% з них зайняті. Це величезне навантаження для медиків, адже недуга перебігає агресивно, а лікування є тривалим. Якщо під час попередніх хвиль епідемії люди потребували допомоги у госпітальних базах від 10 до 14 днів, то тепер це три тижні і довше, – пояснив голова ОДА.

Також Сергій Осачук зазначив, що торік завдяки професійному підходу, далекоглядному стратегічному плануванню та допомозі вищого керівництва держави вдалося забезпечити низку лікарень сучасними автономними кисневими станціями.

– Навесні 2020 року таке обладнання було лише в одному закладі – новозбудованому перинатальному центрі. Натомість сьогодні, у результаті нашої злагодженої роботи, кисневі станції є у лікарнях Кіцманя, Сторожинця, Заставни, обласній лікарні, – сказав Сергій Осачук.